Istanbul izvisio za LP, ali dobit će Superkup?

(Photo by Philipp Guelland - Pool/Getty Images)

UEFA namjerava da se finale Superkupa Europe za 2021. godinu preseli iz Belfasta u Istanbul. U njemu bi mogla sudjelovati dva engleska kluba, možda i dva kluba iz istog grada - Manchestera.

Na ovaj način UEFA se pokušava izboriti sa posljedicama preseljenja ovosezonskog finala Lige prvaka iz Turske u Portugal već drugu godinu zaredom.

Istanbul je 29. svibnja trebao biti domaćin finala Lige prvaka između Manchester Cityja i Chelseaja, ali je zbog problema organizacije utakmice usred aktualne epidemiološke situacije u Turskoj, odlučeno da se dva engleska tima bore za veliki srebni pehar u Portu, na stadionu Dragao.

UEFA sad želi da finale Superkupa Europe 11. kolovoza bude jedna od mjera kompenzacije koja se nudi turskim vlastima. U planu je kako se očekuje da Istanbul dobije i finale Lige prvaka 2023. godine.

Konačna odluka o promjeni mjesta održavanja Superkupa tek se treba donijeti, ali BBC navodi da postoje najave da će Istanbul najvjerojatnije biti domaćin ovog dvoboja.

U finalu Lige prvaka 29. svibnja sastaju se Manchester City i Chelsea, a tri dana ranije u finalu Lige Europe rivali su ekipe Manchester Uniteda i Villareala.