Hajduk preko Minska do playoffa Lige prvaka

Champions League 24. stu 202113:51 0 komentara
Miro Gabela/Hajduk.hr

Odigravši 1:1 u Bjelorusiji s Minskom, Hajduk je obranio prednost od tri gola iz prve utakmice i plasirao se u playoff juniorske Lige prvaka.

Nakon pobjede 3:0 prije tri tjedna u Poljudu, juniori Hajduka u revanšu su drugog kola Lige prvaka mladih u gostima kod Minska odigrali 1:1, što im je bilo i više nego dovoljno za prolaz u sljedeću rundu natjecanja.

Domaćin je poveo u 45. minuti pogotkom Knjazeva iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora, no bilo kakve eventualne komplikacije u završnici susreta otklonio je tko drugi nego Filip Čuić koji je u 72. minuti izjednačio rezultat na asistenciju Šimuna Hrgovića.

Čuiću je to bio već šesti pogodak u Ligi prvaka od ukupno devet Hajdukovih. Računajući i juniorsku HNL te U19 reprezentaciju Bosne i Hercegovine, Čuić je ove sezone zabio već 18 golova.

Ovim rezultatom igrači trenera Marijana Budimira prešli su iz dijela natjecanja koji se naziva ‘Put nacionalnih prvaka’ u playoff gdje će ih čekati neki od osam drugoplasiranih sastava iz tzv. ‘Puta Lige prvaka’ u kojem se po skupinama natječu isti klubovi kao u seniorskoj Ligi prvaka.

Ždrijeb je 14. prosinca, domaćin će biti Hajduk, igrat će se samo jedna utakmica i to 8. ili 9. veljače sljedeće godine. Pobjednik tog dvoboja ide u osminu finala LP s osam osvajača skupina ‘Puta LP’.