Luda večer u Ligi prvaka; preokreti i rušenje rekorda

Marco Luzzani, Getty Images

Utakmice Lige prvaka još su jednom pokazale zašto je nogomet toliko zanimljiv sport. Unutar 90 minuta uistinu se može svašta promijeniti, treba samo pitati AEK i Benficu.

Lisabonski je klub imao 0-2 na poluvrmenu kod AEK-a, lijepo vodstvo i činilo se otvoren put ka pobjedi, no u finišu prvog dijela pocrvenio je Dias te je Benfica u nastavku primorana braniti se s desetoricom. AEK to sjajno koristi i zahvaljujući dvama pogocima Klonaridisa stiže do poravnanja. I kada se očekuje da okrenu stvari do kraju – primaju gol 4 minute nakon izjednačenja, strijelac je Semedo. Rezultat se do kraja nije mijenjao, dakle Benfica je slavila kod AEK-a s 2-3.

Roma je (očekivano) lako došla do pobjede nad nedoraslim češkim Plzenom. U prvom je dijelu dva gola zabio Edin Džeko, a u nastavku je strijelac bio i mlađahni devetnaestogodišnji Justin Kluivert, koji je svojim prvim golom u LP postao najmlađi strijelac Rome u tom natjecanju.

No to nije sve, on je postao i najmlađi Nizozemac koji je poentirao u Ligi prvaka, i to dva desetljeća nakon što je to radio njegov otac, strijelac pobjedonosnog gola za Ajax u finalu LP 1995. protiv Milana. Do kraja utakmice je Džeko dodao još jedan gol tako da je kompletirao hat-trick u visokoj pobjedi 5-0.

Vrlo uzbudljivo je bilo i u Lyonu, gdje je Šahtjar vodio 0-2 golovima Moraesa, da bi sve prosuo dvije minute nastavka, kada su im zabili Dembele i Dubois. Na žalost po domaćina tu su se i zaustavili te podijelili bodove s Ukrajincima.