Sarri: Ne gubi se posao zbog jednog poraza

Getty Images/Valerio Pennicino

Juventus je dobio Lyon 2:1, ali Francuzi će u Portugal zbog gola u gostima

Ronaldo je zabio dva ali nije išlo. Juventus je završio sezonu i prije nego što je planirao. Nakon što je dvoboj završio, a Lyon čekirao kartu za završnicu Lige prvaka u Lisabonu svi su se prebacili na Talijane. Jer, naravno veća je vijest da je Juve ispao, nego to što je Lyon prošao.

Na nevjerovatnom udaru kritika nakon utakmice našao se trener Juventusa, Maurizio Sarri, za kojeg mnogi kažu da će već danas dobiti otkaz zbog katastrofalnog učinka u Ligi prvaka.

No, Sarri je nakon utakmice sve iznenadio izjavom da je zadovoljan kako je njegov sastav odigrao, te da je čak očekivao od svojih igrača da će manje pokazati na terenu.

Marco Luzzani/Getty Images

“Manje sam očekivao od ovoga. Odigrali smo sjajan meč ove večeri. Bili smo u zaostatku nakon deset minuta zbog penala, ali smo preokrenuli, pobijedili i stvorili smo šest-sedam odličnih šansi – rekao je Sarri i dodao.

Sarri nije mogao izbjeći ni pitanje oko eventualnog otkaza koji bi se mogao desiti već danas.

“Ne vjerujem da će čelnici tako velikog kluba na osnovu jedne utakmice donositi odluke. Takvo pitanje za mene je uvreda, ali ne samo za mene nego i za čelnike kluba. Imam ugovor, poštujem ga i ne očekujem ništa”, jasan je bio Sarri.