Otkriveno zašto Dani Olmo nije transferiran u Barcelonu

Bundesliga 12. ruj 202112:14 > 12:14 0 komentara
Robert Michael/picture-alliance/dpa/AP Images

Dani Olmo prošlog je mjeseca bio vrlo blizu povratka u Barcelonu koju je napustio još kao dijete završivši u Dinamu.

Posljednjih dana ljetnog prijelaznog roka vidjeli smo neke velike transfere, a mnogi su iščekivali što će učiniti Barcelona koja se proteklih nekoliko mjeseci više spominjala u kontekstu besparice.

Međutim, čelnici Barcelone pronašli su 75 milijuna eura koje su ponudili Leipzigu za Danija Olma, svog nekadašnjeg igrača. Međutim, do realizacije transfera nije došlo.

Dnevnik Marca saznaje što se točno dogodilo. Zapravo nije bilo riječ o ničemu spektakularnom, jednostavno, u njemačkom klubu nisu imali dovoljno vremena da pronađu dostojnu zamjenu za španjolskog reprezentativca.

Svakako, žale i u zagrebačkom Dinamu koji ima pravo na dvadeset posto budućeg transfera, a to bi u ovoj situaciji iznosilo nešto više od deset milijuna eura.

Međutim, realno je za očekivati da će se Barcelona ubrzo vratiti s novim pokušajem.

Inače, ovog je ljeta u Leipzigu bilo itekako prometno. Klub su napustili neki od najboljih igrača, kapetan Sabitzer te talentirani branič Upamecano preselili su u Bayern, Konate je završio u Liverpoolu, a Wolf u Borussiji Monchengladbach. Naravno, u Bayern je preselio i trener Julian Nagelsmann. Što se dolazaka tiče, najvažniji je onaj napadača Andrea Silve, a drugi najveći transfer je Joška Gvardiola iz Dinama u kojem je hrvatski prvak inkasirao 18,8 milijuna eura.

Prema transfermarktu, klub je na nove igrače potrošio 107,62 milijuna eura, a prodali su u vrijednosti od 112 milijuna pa je jasno da su još nešto novca i zaradili. Taj bi iznos bio drastično veći da je realiziran transfer Olma u Barcelonu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!