VIDEO Leipzig s Gvardiolom u sastavu razbio Stuttgart

Bundesliga 20. kol 202122:35 > 22:36

RB Leipzig stigao je do prve pobjede u novoj bundesligaškoj sezoni. Ovaj tim je na svom terenu u 2. kolu razbio Stuttgart rezultatom 4:0.

Od samog početka ovog susreta šanse su se redale pred golom gostiju. Viđen je ogroman broj udaraca i pravo je čudo da je u prvih 45 minuta samo jedna lopta završila u mreži.

Igrala se 38. minuta kada spektakularan gol postiže Dominik Szoboszlai za prednost domaće momčadi od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već nakon 15 sekundi igre u nastavku Leipzig stiže i do drugog gola. Za 2:0 sjajno je pogodio Emil Forsberg na prekrasnu asistenciju Andre Silve.

Šest minuta kasnije još jedna čarolija Dominika Szoboszlaija. Iz slobodnog udarca je fenomenalno pogodio za uvjerljivih 3:0.

Točka na ovaj susret stavljena je u 65. minuti susreta. Dosuđen je penal za domaći sastav, a konačan rezultat od 4:0 postavlja Andre Silva.

Imao je i Stuttgart nekoliko dobrih šansi u ovom susretu, no nisu uspjeli gosti zabiti gol i doživjeli su težak poraz.

Oba hrvatska reprezentativca Joško Gvardiol i Borna Sosa odigrali su 90 minuta za svoje ekipe.