"Apotekari" do kraja napunili mrežu Mainza

Bundesliga 8. velj 201923:11 > 23:14
Lars Baron/Getty Images

Nakon šokantnog ispadanja u osmini finala njemačkog Kupa od drugoligaša Heidenheima, nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili su se na pobjedničku stazu uvjerljivom 5-1 (4-1) gostujućom pobjedom u Mainzu, u prvoj utakmici 21. kola Bundeslige.

Treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu “apotekari” su osigurali već u prvih 45 minuta. Dva pogotka za Bayer postigao je Julian Brandt (30, 64), koji je imao i dvije asistencije, a po jedan gol zabili su Wendell (5), Havertz (20) i Bellarabi (43). Jedini pogodak domaće momčadi djelo je Quaisona (9).

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj ušao je u 78. minuti umjesto Brazilca Wendella.

Bayer je privremeno skočio na peto mjesto sa 33 boda, a Mainz je ostao na 27 bodova i na 11. mjestu. Vodi Borrusia Dortmund sa 49 bodova, Borussia Moenchengladbach i Bayer imaju po 42 boda.(h)