Salzburgov Hrvat preselio u Wolfsburg

Bundesliga 14. sij 202022:05 > 22:12
Francesco Pecoraro / Stringer

Nakon Josipa Brekala, Hrvatska je dobila još jednog igrača u Wolfsburgu.

Srdjan Stevanovic / Stringer

Marin Pongračić rodom je iz njemačkog Landshuta, međutim korijenima pripada Slavonskom Brodu, samim time i hrvatskoj reprezentaciji.

Protekle dvije godine bio je član Red Bull Salzburga koji ga je svojedobno doveo za svega milijun eura iz propalog 1860 Münchena. Austrijski prvak sada se pošteno naplatio jer je Pongračić preselio u Wolfsburg za odštetu od okruglih deset milijuna eura. Dvadeset i dvogodišnjeg desnog bočnog igrača želio je dovesti i premijerligaš Southampton, međutim njemački klub je bio brži. Naravno, jezična barijera ovdje ne postoji pa je vjerojatno i taj aspekt utjecao na odluku.

Pongračić će igrati za plaću od sto tisuća eura mjesečno, a ugovor je potpisao sve do 2024. godine. Bundesliga se nastavlja predstojećeg vikenda, Wolfsburg koji se trenutno nalazi na devetoj poziciji, gostuje kod Kölna.

Ukoliko se dokaže u jednoj od najjačih liga Europe, Pogračić bi mogao pronaći i svoje mjesto među kandidatama za odlazak na europsku smotru ovog ljeta.