Brozović i Perišić novi prvaci Serie A!

Nogomet 2. svi 202116:54 > 17:22
Matteo Gribaudi/Image

Nogometaši Intera osvojili su 19. naslov prvaka Serie A, a prvi nakon 2010. i to nakon što je Atalanta remizirala 1:1 kod Sassuola.

Četiri kola prije kraja prvenstva Inter ima nedostižnih 13 bodova više od Atalante koja je u nedjelju remizirala na gostovanju kod Sassuola 1:1. Atalanta je imala jedanaesterac u 76. minuti kojim je mogla produžiti nadu u borbi za ‘scudetto’, međutim Luis Muriel nije uspio zabiti.

Atalanta je povela u 32. minuti golom Robina Gosensa, a izjednačio je Domenico Berardi iz kaznenog udarca u 52. minuti. Dodajmo kako su obje ekipe završile utakmicu s igračem manje. Gosti su već od 22. minute igrali bez isključenog Pierluigija Gollinija, a kod Sassuola “pocrvenio” je Marlon u 74. minuti.

Mario Pašalić i Boško Šutalo nisu igrali za goste.

Inter u čijim redovim igraju hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Marcelo Brozović je posljednji naslov prvaka osvojio 2010. godine, godinu potom je slavio Milan, a posljednjih devet godina je prvak bio Juventus.

Kiksao je i Napoli odigravši tek 1:1 na svom travnjaku protiv Cagliarija ispustivši važne bodove u borbi za Ligu prvaka.

Domaćin je poveo u 13. minuti preko Victora Osimhena, a izjednačio je Nahitan Nandez u četvrtoj minuti nadoknade.

Bologna i Fiorentina su odigrali sjajnu utakmicu u kojoj su gosti imali 1:0, 2:1 i 3:2, ali je na koncu završilo 3:3.

Sva tri gola za domaći sastav zabio je Rodrigo Palacio (31, 71, 84), dok su strijelci za Viole bili Dušan Vlahović (22-11m, 73) i Giacomo Bonaventura (64).

Inter vodi na ljestvici sa 82 boda, Atalanta i Milan imaju po 69 bodova, a Napoli na četvrtoj poziciji ima 67 bodova.

Juventus na petom mjestu ima 66 bodova i utakmicu manje.