Bradarić golčinom odveo Hrvatsku u četvrtfinale!

EURO 31. ožu 202119:54 > 19:56
REUTERS/Borut Zivulovic

Golčina Domagoja Bradarića u 92. minuti odvela je Hrvatsku u četvrtfinale Eura, iako smo izgubili od Engleza 2:1.

Bila je to prava drama, bili smo pred ispadanjem, a onda je fantastično s 18 metara pogodio Bradarić. Iako smo izgubili dvije utakmice u skupini, igrat ćemo četvrtfinale Eura.

Hrvatska nije dobro otvorila utakmicu, već u 9. minuti Eze je zatresao prečku. Samo dvije minute kasnije Englezi su dobili penal nakon što je Nketiah pao u dvoboju s Franjićem. Prigovarali su naši jer kontakt je uistinu bio slabog intenziteta, no sudac nije promijenio odluku. Siguran realizator bio je Eze za 1:0.

Nakon loših 20 minuta smo se probudili, a prvu sjajnu priliku dočekali smo u 31. minuti kada je Špikić ostao sam na pet metara, no udarac odlazi visoko iznad gola. Samo tri minute kasnije opet smo opasni, ovaj put puca Ivanušec, ali ravno u Ramsdalea.

Ivanušec je opet opasan u 36. minuti kada je sam izbio pred golmana Engleske, no ovaj mu fantastično brani i čuva vodstvo svoje momčadi. Već u sljedećem napadu Jones je izvrtio Šverka na drugoj strani, srećom udarac odlazi pokraj gola.

U samoj završnici prvog dijela tražili smo mi penal nakon što je Bradarić pogodio u ruku braniča Engleske, no sudac se ovog puta nije oglasio.

Prvi su u nastavku zaprijetili Englezi kada je Eze puca iz slobodnog udarca, ali Kotarski to vadi krajnjim naporom. U 55. minuti lako je moglo biti 2:0 kada je Nketiah ostao sam, pucao, ali slabo, pa je golman Hrvatske to lakoćom obranio. Opet se tresao okvir gola Hrvatske, ovog puta nkaon slobodnog udarca McNeilla u 64. minuti. U 70. minuti izveli smo brzu kontru, koju je udarcem završio Moro, no odlazi to pokraj gola.

Englezi su u 74. minuti poveli 2:0 kada je mrežu Kotarskog snažnim udarcem s 15 metara zatresao Jones.

Nakon toga smo počeli igrati, a nagrada je stigla u 92. minuti kada fantastično pogađa Bradarić i odvodi Hrvatsku u četvrtfinale.

U drugoj utakmici naše skupine Portugal je pobijedi Švicarske 3:0 te tako gurnuo Hrvatsku u četvrtfinale. Za 1:0 zabio je Queiros u 3. minuti, da bi za 2:0 strijelac bio Trincao u 60., a za 3:0 pogodio je Conceicao u 65.