Bjelica: ‘Rezultati Osijeka su mnogima trn u oku’

Hrvatska 11. velj 202112:58 0 komentara
Foto: sportklub

U subotu nas na Maksimiru čeka veliki derbi dvije vodeće momčad HNL-a, Dinama i Osijeka.

Na Maksimir će se prvi put vratiti Nenad Bjelica, ovog puta u ulozi trenera Osijeka.

“Nema nikakve razlike jer kako želim pobijediti Slaven Belupo, tako želim i Dinamo, prema kojemu nemam ni mržnje ni ljubomore, iako rastanak nije bio bezbolan, ali, Bože moj, to je posao. Ja sam to prihvatio i svatko je krenuo svojim putem. Štoviše, radujem se njihovim uspjesima u Europi, želim im da kao hrvatski klub dođu najdalje moguće, da osvoje Europsku ligu i ne gledam na to kao na neko natjecanje tko će koga trenerski nadmašiti. No, kao trener Osijeka želim ih pobijediti. Razdoblje u Dinamu pamtim samo po lijepim stvarima i ovo je za mene specijalna utakmica samo po tome što smo na diobi prvog mjesta. Nema tu nikakvog drugog obračuna”, započeo je Bjelica razgovor za Sportske novosti.

Slavio dvaput kao gost na Maksimiru

Posljednja dva gostovanja na Maksimiru napustio je kao pobjednik.

“Pobijedio sam kao igrač Osijeka, ali i kao trener Austrije, tako da sam posljednja dva gostovanja na Maksimiru napustio kao pobjednik. No, to je sada nebitno. Mi se želimo dobro prezentirati, dati maksimum protiv odlične momčadi s puno kvalitetnih igrača koji i individualno mogu riješiti utakmicu. Ali, vjerujemo u sebe, svoje igrače, u dobroj smo formi i očekujemo našu dobru prezentaciju, a za što će to biti dovoljno, vidjet ćemo na kraju.”

Bjelica ističe kako je Dinamo u subotu favorit, ali kako utrka za naslov nije pala na dva kluba.

“Ne bih Rijeku i Goricu otpisivao iz te borbe jer su to dvije odlične momčadi, imaju još i neke zaostale utakmice i mogu se približiti i nama i Dinamu, a do kraja je puno utakmica.”

Rezultati Osijeka trn u oku mnogima

Posljednjih tjedana puno se priča o suđenju…

“Mislim da je to licemjerno. Sigurno je da su forma i rezultati Osijeka mnogima trn u oku i velik problem. Kada je Osijek zaostajao 15-20 bodova, nikome nije smetao, a u ovoj situaciji pronalaze se i neke pogreške koje možda i nisu pogreške, ali to ostavljam na savjest onima koji se prije nisu javljali, a sada to čine. Mi se prvi želimo prema sucima i prema drugim klubovima pošteno odnositi i ne komentirati druge, a sada vidimo da ima dosta kaubojštine, nekog naslijeđa iz prošlih vremena. Mi se ne želimo tako ponašati, nego dostojanstveno. Želimo biti primjer svima, ali isto tako ne želim da nas drugi uzimaju kao primjer u svojim analizama za svoje interese.”

Lovro Majer je nedavno izjavio da smatra kako je zaslužio više prilike u Dinamu dok je Bjelica bio trener.

“S Lovrom nisam imao nikakvih problema. On je plemenit, vrlo kvalitetan igrač, koji je u mojoj prvoj sezoni u Dinamu imao puno problema s ozljedama, a na toj smo poziciji imali Olma. Poslije, kada smo igrali Ligu prvaka, to je za Lovru u tom trenutku bila prezahtjevna razina. No, sada je narastao kao igrač, bio je uporan, radio na sebi i drago mi je što pokazuje da je vrlo kvalitetan igrač”, zaključio je Bjelica.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!