Bjelica kiksao protiv Istre u Gradskom vrtu

Hrvatska 1. svi 202219:01 > 19:05 0 komentara
xMassimoxPaolone LaPressex via Guliver

Osijek je u Gradskom vrtu protiv Istre uzeo tek bod. Momčad Nenada Bjelice remizirala je s gostima 2:2.

Domaći su furiozno krenuli u susret te nakon samo 12 minuta imali prednost od 2:0 zahvaljujući pogocima Kristijana Lovrića (4) i Mije Caktaša (12), no loše reakcije na visoke lopte prilikom prekida koštale su ih primanja dva gola koje su postigli Mauro Perković (18) i Einar Galilea (39).

Osijek je u vodstvo doveo Lovrić koji je sjajnim slobodnim udarcem s više od 30 metara iskosa s desne strane svladao Collaa. Iako je udaljenost bila velika, gostujući vratar je bio nemoćan jer se lopta odbila od vratnice u mrežu.

Nakon pogotka Lovrić se u 12. minuti upisao i u asistente, dobio je loptu na lijevom krilu i uputio oštru prizemnu loptu koja je prošla kroz peterac sve do Caktaša koji je utrčao na drugu vratnicu i silovito zakucao pod gredu.

Istra 1961 se vrlo brzo vratila u igru, njihov najbolji strijelac i igrač koji je stigao na posudbu iz Osijeka Beljo je utrčao u domaći kazneni prostor te glavom opasno zaprijetio nakon ubačaja iz slobodnog udarca, taj je pokušaj Ivušić uspio odbiti, ali samo u gredu, da bi na odbijenu loptu najbrže reagirao Perković i smanjio na 2:1.

Do kraja prvog poluvremena Istra je još nekoliko puta zaprijetila udarcima glavom nakon prekida, a u 39. minuti je i poravnala. Ivušić je pogrešno procijenio let lopte nakon udarca iz kuta, pa se nje domogao Abdallahi na lijevoj strani kaznenog prostora te odmah vratio pred gol gdje je najviši u skoku bio Galilea i još jednom natjerao Ivušića na vađenje lopte iz mreže.

Početkom drugog poluvremena gosti iz Pule su bili opasniji sastav, da bi se, što je susret išao kraju, ve više povlačili i prepuštali inicijativu Osijeku. No, domaći su bili potpuno bezidejni u fazi napada i prosuli dva vitalna boda u borbi za naslov prvaka.

Ovim remijem Osijek je ostao treći na ljestvici sa 65 bodova, jednim manje od drugog Hajduka koji je još u petak svladao Hrvatski dragovoljac sa 2:1, a četiri manje od Dinama koji će od 19.05 sati igrati protiv Lokomotive. Istra 1961 je, pak, ostala deveta sa 28 bodova, jednim manje od osmog Šibenika, a 10 više od posljednjeg Hrvatskog dragovoljca koji je porazom u Splitu u petak i teoretski izgubio izglede za ostanak u društvu najboljih.