Bjelica doveo Petkovića u Osijek

Hrvatska 18. sij 202216:01 > 16:03 2 komentara
AP Photo/Dmitry Lovetsky

Trener Osijeka Nenad Bjelica doveo je novo pojačanje. U pitanju je 26-godišnji krilni napadač Vinko Petković.

Dosad je Petković igrao za Hrvatski dragovoljac. Za Osijek je potpisao do 2025. godine.

“Petković je zanimljiv dodatak ofenzivnom dijelu momčadi Osijeka, u čijim će se radovima pokušati izboriti za minutažu u jakoj konkurenciji koja ga je dočekala. Ipak, struka Bijelo-plavih vidi u njemu potencijal koji klubu može pomoći u ostvarenju klupskih ciljeva i nema dvojbe da će Vinko biti spreman pružiti svoj doprinos”, navode iz kluba.

Oko pojačanja se oglasio i Bjelica.

“Vinko nam je „zapeo za oko“ još dok je bio u Varaždinu, a potom i u Hrvatskom dragovoljcu, momčadi za koju možemo reći da je ipak bila inferiorna u odnosu na ostale prvoligaše. Pokazao je svoju kvalitetu, a kako je i slobodan igrač na tržištu, tako da smo iskoristili tu priliku da ga dovedemo. S njim pojačavamo konkurenciju na krilu, a igrao je i u „špici“. Riječ je o univerzalnom igraču koji će nam dobro doći, posebice jer još malo dobivamo na brzini koja nam, možda, ponekad nedostaje na na krilnim pozicijama. Sigurno ćemo ga znati na pravi način iskoristiti”, rekao je trener Bjelica.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare