Bišćanova Hrvatska ostala stopostotna

FIFA World Cup 11. stu 202119:48 > 20:03 0 komentara
GuliverImages

I nakon pete utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2023. hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine ostala je stopostotna nakon što je u Puli s 2:0 svladala Estoniju.

Mladi Hrvati očekivano su na stadionu Aldo Drosina porazili estonske autsajdere koji još nemaju ni bod ni gol u skupini (!), a na kraju je rezultat mogao biti još uvjerljiviji da se u par navrata nisu umiješale stative i prečke.

Hrvatska je igrala u sastavu Kotarski, B. Šutalo, Vušković, Smolčić, Čolina, Baturina, Palaversa (od 70. Franjić), Pršir (od 76. Fruk), Kačavenda (od 64. Marin), Biuk (od 64. Laušić) i Šimić (od 76. Beljo).

Očekivano su izabranici Igora Bišćana dominirali od početka i bilo je samo pitanje do kada će Estonci odolijevati. Kapitulirati su mogli već u petoj minuti, ali ih je spasila stativa koju je pogodio Baturina.

U 39. minuti Hrvatska je zasluženo povela. Jurica Pršir je iz daljine pogodio stativu, a odbijenu je loptu sa sedam metara spretno u mrežu sproveo Roko Šimić. Mladom napadaču Salzburga to je bio već šesti pogodak u kvalifikacijama.

Nastavili su Hrvati gađati okvir gola i u drugom dijelu (greda Kačavende, vratnica Šimića), a onda su ipak podebljali prednost prekrasnim udarcem Pršira s 25 metara u 62. minuti.

Nakon toga se nekako povukla ručna, Bišćan je u desetak minuta napravio svih pet zamjena i njegovi su igrači bez stresa odradili ostatak susreta.

Sofascore

Ovom pobjedom Hrvatska ostaje na vrhu skupine A s maksimalnih 15 bodova, slijede Norveška i Austrija s po devet, Finska sa sedam, Azerbajdžan s jednim i Estonija je na dnu bez boda.

Sutra igraju Azerbajdžan – Austrija i Norveška – Finska, a Hrvatska sljedeći susret igra 16. studenoga u Riedu protiv Austrije.