Bivši Vatreni preuzima jedan od najvećih klubova u BiH

BIH 11. lip 20219:48 0 komentara
Printscreen Twitter FK Sarajevo

Nogometaši Sarajeva jučer su počeli pripreme za novu sezonu.

Jučer je održana prozivka u trening kampu na Butmiru čime je Sarajevo službeno počelo pripreme za novu sezonu.

Prozivku su izvršili Abdulah Oruč, Eldin Jelešković i Adi Adilović, ali veoma brzo očekuje se da Sarajevo ozvaniči dolazak novog trenera.

Kako je SportSport.ba jučer najavio ekipu Sarajeva u sljedećem periodu najvjerojatnije trenirat će Goran Sablić koji je blizu postizanja dogovora s čelnicima tog kluba.

Sablić će danas doputovati u Sarajevo kako bi obavio završnu rundu pregovora i ukoliko ne bude nekih nepredviđenih problema očekuje se da potpiše ugovor s klubom, te počne pripreme za novu sezonu.

Sarajevo je protekle sezone osvojilo drugo mjesto, a sezonu su spasili osvajanjem Kupa Bosne i Hercegovine.

Sablić je posljednji angažman imao u drugoj momčadi Hajduka, a vodio je i Split, te moldavski Sheriff Tiraspol, a najvjerojatnije da će Sablić u stručni stožer dovesti i jednog pomoćnika.

Sa Širokim Brijegom je osvojio Kup Bosne i Hercegovine 2017. godine. Kao nogometaš Sablić je nastupao za Hajduk i Dinamo Kijev te je skupio pet nastupa za hrvatsku nogometnu reprezentaciju.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!