Željezničar ispustio 3:0 u zadnje tri minute

BIH 17. ožu 201816:35 > 16:39
N1

U dvoboju drugog kola lige za prvaka prvenstva Bosne i Hercegovine, Željezničar je u gostima odigrao protiv Zrinjskog 3:3, iako je do same završnice imao prednost 3:0!

Bio je ovo dvoboj dva glavna konkurenta za titulu, nakon kojeg je razlika između dva kluba na ljestvici i dalje svega dva boda.

Klub iz Sarajeva je na gostovanju u Mostaru stigao do prednosti u osmoj minutu kada je Hrvoje Barišić postigao autogol, a već nakon 27 minuta igre bilo je 2:0.

Strijelac drugog pogotka bio je Stojan Vranješ. Zvučalo je gotovo nestvarno da domaći stignu do boda kada je Željezničar u 86. minuti poveo 3:0 golom Gorana Zakarića iz penala.

Ali onda se dogodilo čudo – u razmaku od samo nekoliko minuta čak tri gola za Zrinjski- Toni Jović, Miloš Aćimović i Semir Pezer.

U drugom susretu dana, trećeplasirani Široki Brijeg igrao je bez golova u gostima protiv Krupe.