Sučić: Navijam za Hajduk, a navijači mi pišu da je vrime

Austrija 2. lip 202213:51 > 13:51
GEPA pictures/ Gintare Karpaviciute via Guliver Images

Ključni igrač Bišćanove U-21 reprezentacije definitivno je mladi playmaker Luka Sučić. Ovaj veliki talent nastupa za Red Bull Salzburg, a već je debitirao i za seniorsku reprezentaciju Hrvatske.

Pred izabranicima Igora Bišćana je možda i ključna utakmica – gostovanje kod Norvežana.

Kod kuće smo ih pobijedili 3:2 i rekao bih da su nam uz Austriju najveći konkurenti. Imaju puno dobrih igrača, ali analizirali smo ih i spremni smo. Bišćan je odličan trener, uvijek daje savjete i govori što moraš najbolje raditi“, započeo je Sučić razgovor za Index.

Osvrnuo se i na prvi poziv u A reprezentaciju.

Poslije utakmice s Norveškom nazvao me Stipe Pletikosa u ponoć i rekao mi da se sutradan priključujem A-reprezentaciji. Iznenadio me, ispunio mi se san. Tamo sam prvi put vidio i upoznao Modrića, pričali smo, slikali se, dao mi je savjete“, prokomentirao je Sučić.

Iako je cijeli život proveo u Austriji, za Sučića nije bilo dvojbe.

Mogao sam igrati i za Austriju i BiH, ali nikad nije bilo dvojbe, uvijek sam htio igrati za Hrvatsku i igrao sam od 15. godine za sve mlađe selekcije. Austrijanci su me tek lani zvali da igram za U-21, pa bi me kasnije prebacili u A-reprezentaciju, ali to me nije zanimalo“, iskreno je rekao Sučić.

Velik je broj klubova zainteresirano za dovođenje talentiranog Hrvata.

Imam ugovor do 2025., ali Salzburgova je filozofija da prodaje mlade igrače nakon godinu ili dvije, pa ga vjerojatno neću odraditi do kraja, nego otići tijekom ili poslije iduće sezone, ali zasad još ne. To je odličan klub za razvoj mladih igrača, imamo sve što nam treba da napredujemo. Ima interesa iz dosta država, a moj cilj je igrati u Španjolskoj, to je moj stil i tamo se najviše vidim. Barcelona i Real su na vrhu, Sevilla i Villarreal su također odlični, vidim se u jednom od top 3 kluba“, rekao je pa dodao:

“Spominje se i Liverpool, a Redsi mi se sviđaju zbog načina igre. Ne bi mi smetalo da dobijem priliku tamo zaigrati.”

Otkrio je i kakve su mu ambicije.

Cilj mi je s Hrvatskom napraviti nešto na velikom turniru, na primjer da se ponovi Rusija, a s klubom osvojiti Ligu prvaka“, otkrio je Sučić.

Nezaobilazna tema je naravno HNL.

Pratim HNL redovno kad mogu, kad ja ne igram. Otac mi je uvijek bio navijač Hajduka, pa sam i ja odmalena hajdukovac. Imali su odličnu sezonu, osvojili Kup i bili blizu u prvenstvu, iduće sezone bit će zanimljivo. Dinamo isto ima odličnu ekipu i igrače, ne znam hoće li tko od ključnih igrača otići, vjerujem da će biti odlični i iduće sezone“, rekao je Sučić pa priznao:

Zovu me navijači Hajduka i šalju poruke, “Luka, vrime je”, “Sučiću, vrime je”, ali još nije vrime. Možda nekad bude.