Direktor Sazburga odbio Chelsea i ostaje u Austriji

Austrija 21. ruj 202214:49 > 14:50 0 komentara
COLORSPORT Ashley Western via Guliver

Sportski direktor RB Salzburga Christoph Freund (45) odbio je ponudu Chelsea i ostaje u redovima austrijskog nogometnog prvaka, potvrdio je klub.

Londonski “Bluesi” žele imenovati sportskog direktora, a jedan od glavnih kandidata bio je 45-godišnji Freund.

Nakon nogometne karijere, koju je većinom proveo u austrijskim drugoligašima, Freund je postao tim menadžer Red Bull Salzburga 2006. godine. U zimu 2012. postao je sportski koordinator, a 2015. je naslijedio Ralfa Rangnicka na mjestu sportskog direktora.

Britanski mediji navode kako je Freund zapeo za oko “Bluesa” nakon što je od prodaje igrača donio klubu čak 500 milijuna eura profita.

“Kao što sam već potvrdio u intervjuima, Chelsea je bio zainteresiran za mene. Kada te tako veliki klub traži, to nije samo čast meni i radu, već i Red Bull Salzburgu. Međutim, zaključio sam da sam u najboljim rukama u RB Salzburgu i da  promjena ne dolazi u obzir,” kazao je Freund za stranicu austrijskog prvaka.

“Christoph Freund već dugi niz godina odlično radi za nas i tek je nedavno produžio ugovor do 2026. godine. Ovime mogu potvrditi da će ostati sportski direktor,” dodao je generalni direktor kluba Stephan Reiter.

Chelsea i RB Salzburg se nalaze u skupini Lige prvaka zajedno sa zagrebačkim Dinamom.

Nakon dva kola na ljestvici skupine E vodi Milan sa četiri boda, Dinamo ima tri, RB Salzburg dva, a Chelsea jedan bod.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!