Salzburgu derbi, Sturm i dalje bez pobjede u 2018.

Austrija 25. velj 201818:31 > 18:43
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

U derbiju 24. kola Bundeslige Austrije, okršaju dvije prvoplasirane momčadi, RBS je u Grazu bio bolji od Sturma sa 4:2 i još više povećao prednost u odnosu na najbližeg pratitelja.

I tu utakmicu mogli ste pratiti u programu Sportkluba, komentar vam je pružao Fran Mihaljević. Viđen je jako loš nogomet u prvom poluvremenu, ali unatoč tome postignuta su dva gola.

Najprije je Hierländer u 37. minuti doveo domaćina do vodstva, ali u sam smiraj prvog dijela izraelski internacionalac Munas Dabur donio je izjednačenje.

Isti igrač je preokrenuo golom u 57. minuti, a u 73. je Gulbrandsen povisio na 3:1. Već dvije minute kasnije Sturm je dobio nadu pogotkom Rojera, ali su te nade ubijene potopljene u 82. minuti kada je Schulz dobio crveni karton.

Drugim pogotkom Gulbrandsen je u 84. minuti povisio na 4:2 i postavio konačan rezultat, a Sturm je utakmicu završio s dva igrača manje.

Do kraja je viđen još jedan crveni karton, a dobio ga je Schrammel. Red Bull sada ima 10 bodova više u odnosu na Sturm i na najboljem je putu da četvrti put uzastopno dođe do titule.