Amerikanci do Gold Cupa golom u 117. minuti

Nogomet 2. kol 20217:23 > 7:24
(AP Photo/David Becker)

Golom Milesa Robinsona u 117. minuti SAD je svladao Meksiko u finalu Gold cupa, koje je odigrano u Las Vegasu.

Iako je ulog bio veliki, igrao se otvoren nogomet. To se posebno odnosi na Meksiko. Napadali su svo vrijeme u prvih 45 minuta. Imali su čak 12 udaraca, četiri su išla u okvir gola, ali nijedan nije završio u mreži Amerikanaca.

Tempo je značajno pao u nastavku utakmice. Obje momčadi su se više orijentisali na obranu ssvog nego na napad na gol protivničke ekipe. Ostalo je 0:0 i ušlo se u produžetke.

Kada je izgledalo da se ide prema penalima, pojavio se Robinson. Sjajno je glavom reagirao na centaršut Acoste za veliko slavlje domaćih igrača. Vremena za izjednačenje nije bilo, tako da su Amerikanci preuzeli od Meksikanaca pehar naijmenjen najboljoj ekipi Sjeverne i Centralne Amerike.