Allegri blizu povratka u Juve, ali ima jedan ozbiljan uvjet

Nogomet 29. tra 20218:45 1 komentar
Emilio Andreoli/Getty Images

Kasno sinoć talijanski Tuttomercato prenio je vijest da je povratak Massimilana Allegrija na klupu Juventusa još uvijek neizvjestan.

Naime, talijanski stručnjak bi imao određene zahtjeve za Upravu torinskog kluba. Prema pisanjima spomenutog medija, jedan od Allegrijevih uslova je da Juventus prekine suradnju sa Cristianom Ronaldom i da se zahvali još nekim igračima koji imaju visoka primanja, a igraju ispod očekivanja, tu u prvi plan se svrstavaju Ramsey i Rabiot.

Govorilo se ranije o odlasku Cristiana Ronalda iz Juventusa. Portugalac je navodno ranije rekao svom menadžeru da bi volio jedan dio karijere odigrati i u dresu PSG-a.

Foto: Valerio Pennicino/Getty Images

U Torinu nije situacija bajna. Andrei Pirlu je sve izvjesniji otkaz. Pitanje je hoće li i Juventus igrati Ligu prvaka sljedeće sezone, a finale Kupa je šansa da se sezona koliko-toliko spasi, premda pitanje je koliko će to zadovoljiti navijače Stare dame. Juve igra najlošiju sezonu u Serie A u posljednjem desetljeću, a pored toga imali su novi neuspjeh u Ligi prvaka, gdje su ispali u osmini finala od Porta.

Talijanski mediji serviraju razne špekulacije vezane za Juventus. Povratak Allegrija je sigurno vijest koju navijači žele, ali evidentno da bi Allegri uvodio novi red u svlačionici Juventusa. Bit će dosta igračkih promjena na ljeto, to je sigurno i svi sa nestrpljenjem očekuju da vide kako će Juventus izgledati u narednoj sezoni.

Allegri je na klupi Juventusa boravio od 2014. do 2019. godine. Osvojio je pet titula prvaka, četiri Kupa i dva Superkupa Italije. Juventus je u tom periodu igrao i dva finala Lige prvaka, oba je izgubio, a pod njegovim vodstvom klub iz Torina je igrao zaista odličan nogomet.

Tullio M. Puglia/Getty Images

Podsjetimo, Juventus je nakon 33 osigrana kola u Serie A na četvrtoj poziciji sa 66 bodova, koliko ima trećeplasirani Napoli i petoplasirani Milan. Atalanta je drugoplasirana sa 68 bodova, dok je Lazio na šestom mjestu sa 61 bodom i utakmicom manje, tako da nas u posljednjih pet kola u Serie A očekuje velika borba za plasman u Ligu prvaka.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare