Albanija zbog povijesnog finala proglasila praznik

Konferencijska liga 18. svi 202219:01 > 19:02 0 komentara
Guliver Image

Albanska vlada proglasila je državni praznik iduću srijedu, kada će se u Tirani odigrati prvo povijesno finale Konferencijske lige Roma-Feyenoord.

“Glavni grad će biti pješačka zona u sklopu mjera za organizaciju jednog od najvećih događaja u Albaniji na najbolji mogući način”, rekao je Bledi Cuci, albanski ministar unutarnjih poslova.

Očekuje se da će više od 100.000 talijanskih i nizozemskih navijača doći u Albaniju. Svaki klub dobio je četiri tisuće ulaznica za finale trećeg najkvalitetnijeg europskog klupskog natjecanja, a kapacitet Nacionalne arene u Tirani je 22.500 mjesta.

“Poduzimamo sve mjere kako bi dan bio svečan za sve, a ne samo za talijanske i nizozemske navijače”, dodao je Cuci.

Uefa je odabrala Tiranu za domaćina u prosincu 2020., godinu dana nakon svečanog otvaranja stadiona i prije nego što se saznalo koji su se klubovi kvalificirali za novo natjecanje.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!