Boban postao prvi čovjek europskog nogometa!

Nogomet ostalo 16. tra 202121:59 > 22:01 0 komentara
Guliver Images

Zvonimir Boban ponovno je u prvom planu, nakon rada u FIFA-i, legendarni hrvatski kapetan stiže na novoformiranu funkciju u europskoj nogometnoj organizaciji (UEFA).

Zvonimir Boban kao Chief of football UEFA, iliti ‘šef nogometa’, funkcija koju je postavio predsjednik Aleksander Čeferin smatrajući da je krovnoj nogometnoj organizaciji Europe potreban takav čovjek. Bivši hrvatski reprezentativac bit će prvi čovjek na toj, novoformiranoj funkciji.

Boban je već radio u nogometu na najvišoj razini, bio je zamjenik glavnog tajnika FIFA-e, funkcija koju je napustio kako bi postao sportskim direktorom svog omiljenog kluba AC Milana. No, tamo se nije dugo zadržao zbog lošeg odnosa s vlasnikom kluba.

Među brojnim zadacima koje će ispred sebe imati Boban bit će utjecaj na kalendar natjecanja, funkcioniranje sustava VAR te komunikacija s ligama, klubovima i svima koji sudjeluju u organizaciji nogometa na Starom kontinentu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!