Rooney putem TV-a otkrio kako Derby County odlazi u stečaj

Nogomet 18. ruj 202122:40 > 23:08 0 komentara
Reuters/Craig Brough

Derby County proživljava neke od najtežih dana u klupskoj povijesti.

Derby County je proglasio stečaj ulaskom u proces administracije, objavio je Sky News. Problemi kluba nisu ništa novo, na početku sezone nije se znalo hoće li uopće moći sastaviti momčad za novu sezonu Championshipa.

To se ipak dogodilo, no problemi su ostali, a čini se da su sada i kulminirali. Dugovi su porasli do razine koju vlasnik Mel Morris ne može pratiti, a niti plaćati stoga je proglasio stečaj.

Zanimljivo, trener Wayne Rooney kao i igrači, vijest su saznali preko televizije, odnosno vijesti na spomenutom SKY-u.

Trening je bio jako težak, igrači su poput mene saznali preko TV vijesti što se događa i svi su prilično zabrinuti,” izjavio je Wayne Rooney koji je klupu kluba preuzeo prije devet mjeseci.

Ipak, to nije spriječilo Derby da u subotu upiše pobjedu protiv Stokea 2:1 čime je momčad stigla do deset bodova u prvenstvu i 12. pozicije.

Međutim, prava bitka za opstanak tek počinje. Ulaskom u postupak administracije, klub će automatski izgubiti 12 bodova, a spominje se da bi se ta brojka mogla povećati na čak 21. To bi značilo i vjerojatno ispadanje u treću ligu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!