Povijesni uspjeh Štimca s Indijom

Nogomet 14. lip 202220:18 > 20:19 0 komentara
Amlan Biswas/Pacific Press

Igor Štimac i njegova reprezentacija Indije koju vodi plasirali su se na Azijski kup drugi uzastopni put, što se prethodno nikad u povijesti nije dogodilo...

S tri pobjede u tri utakmice Indija je osvojila skupinu D trećeg i posljednjeg kruga kvalifikacija. Nakon što je na turniru održanom u Kolkati pobijedila Kambodžu 2:0 i Afganistan 2:1, svladala je i Hong Kong 4:0. Strijelci su bili Ali (1.), Chhetri (45.+1), MSingh (85.) i Pandita (90.+3).

Time je Indija pod vodstvom Igora Štimca završila skupinu kao vodeća s maksimalnih devet bodova ispred Hong Konga sa šest bodova koji također ide na Azijski kup.

Indiji će to biti peti nastup na kontinentalnom prvenstvu Azije, no nikada se prije nije dogodilo da se plasirala na dva uzastopna izdanja. Prije tri godine ispala je u skupini s tri boda iz tri utakmice.