Nekad jedan od najboljih na svijetu, sada otišao za novcem

Nogomet 22. ruj 202112:38 > 12:38
Andrew Yates/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Kolumbijac James Rodriguez novi je član katarskog Al Rayyana. Potvrda svega je službena video prezentacija objavljena na stranicama kluba, poslije uspješnih pregovora i obavljenih liječničkih pregleda.

Rodriguez je od dolaska Rafaela Beniteza na klupu Evertona tražio sve načine da napusti Goodison park i kad se činilo da će ostati u Liverpoolu, pojavila se mogućnost odlaska u Katar.

Cijelo ljeto je Kolumbijac nudio svoje usluge, kažu čak na adresu sedam klubova, ali nitko nije mogao pristati na visoku tjednu plaću, koja je u Evertonu iznosila čak 200 tisuća funti.

Pitanje je i koliko su bogati vlasnici Al Rayyana platili Jamesa, ali je potpuno jasno da su u Evertonu odahnuli i sada oslobodili sredstva za plaće nekih novih igrača, koji su prijeko potrebni ozljedama osakaćenoj ekipi.

Al Rayyan vodi francuski trener Laurent Blanc.

Jamesu će Al Rayyan biti osmi klub u karijeri, poslije Envigada, Banfielda, Porta, Monaca, Reala, Bayerna i Evertona.