Igrači Boce žestoko kažnjeni zbog neviđenog divljaštva

Nogomet 9. lis 202118:47 > 18:48
Salvio

Južnoamerička nogometna konfederacija (CONMEBOL) kaznila je šestoricu igrača argentinskog velikana Boce Juniorsa te dvojicu direktora kluba zbog izgreda u koji su bili upleteni nakon ispadanja u osmini finala ovogodišnje Cope Libertadores od brazilskog Atletica Mineira u lipnju.

Cristian Pavon i Sebastian Villa kažnjeni su sa po šest utakmica zabrane nastupa te sa po 30,000 dolara, Marcos Rojo s pet utakmica i 25,000 dolara, Carlos Izquierdo s četiri utakmice i 20,000 dolara, Diego Gonzalez s tri utakmice i 15,000 dolara, a Javier Garcia s dvije utakmice i 10,000 dolara jer su nahrupili prema domaćoj svlačionici u pokušaju obračuna s domaćima.

Usto su kažnjeni i direktori kluba Raul Cascini i Marcelo Delgado sa po dvije godine zabrane posjeta utakmicama pod ingerencijom CONMEBOL-a te sa po 30,000 dolara zbog svoje uloge u izgredima. (h)