Hrvatski klubovi dominiraju prijateljskim utakmicama

Nogomet 10. srp 202120:45 > 20:46 0 komentara
Vyacheslav Madiyevskyy

Osijek, Rijeka i Lokomotiva ostvarili su pobjede u pripremnim dvobojima za novu sezonu.

Osijek je na svom Gradskom vrtu ispred otprilike 800 navijača svladao goste iz Srbije, momčad TSC s 3:0. Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova, no domaćin se raspucao u nastavku. Ramon Mierez je otvorio vrata u 52. minuti, Slovenac Damjan Bohar samo pet minuta kasnije povisuje na dva razlike. Konačan rezultat postavio je Antonio Mance u završnim trenucima dvoboja. Momčad Nenada Bjelice u petak dočekuje Šibenik na početku domaćeg prvenstva.

Rijeka je u Kranjskoj Gori prezentirala golijadu protiv mađarskog MTK (4:3). Strijelci za Diva s Kvarnera bili su Escoval, Abass, Murić i Galović. Mađarsku ekipu predvodili su Ferreira, Grozav i Kata. Rijeka na otvaranju domaće sezone igra protiv Gorice predstojećeg vikenda.

Lokomotiva je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala goste iz Bosne i Hercegovine, Tuzla City rezultatom 2:1. Gosti su poveli u 28. minuti preko Mešinovića, a Lokosi su preokrenuli s dva pogotka Matea Marića.