Athletic Bilbao šokirao Real i izbacio ih iz Superkupa

Nogomet ostalo 14. sij 202123:08 > 15. sij 2021 9:07 0 komentara
Juan Manuel Serrano Arce, Getty Images Sport

Athletic Bilbao je drugi finalist španjolskog Superkupa nakon što je sa 2:1 pobijedio Real Madrid koji tako neće obraniti trofej osvojen prošle godine.

Baski su odigrali fantastično prvo poluvrijeme nakon kojeg su imali dva gola prednosti, a dvostruki strijelac je bio Raul Garcia.

Užasno prvo poluvrijeme je odigrao Lucas Vazquez čije su greške kumovale kod oba gola. Prvo je u 18. minuti poklonio jednu loptu, da bi u 38. minuti skrivio jedanaesterac.

Kraljevi su se probudili u nastavku. Napravili su potpunu ofanzivu, malo im je i sreća okrenula leđa jer je Asensio u dva navrata pogađao okvir gola.

U igru se Real vratio u 73. minuti. Karim Benzema je zabio, a gol mu je priznat nakon konzultacija iz VAR sobe. Potvrđeno je da Francuz nije bio u zaleđu i to zahvaljujući milimetrima.

Sergio Ramos je u finišu igrao u napadu, a dobru šansu za izjednačenje imao je u 88. minuti, njegov šut glavom je otišao pored gola.

Na kraju se igralo osam minuta sudačke nadoknade, Kraljevi su se nadali najstrožoj kazni duboko u nadoknadi, ali ga nisu dobili nakon što je VAR razmatrao tu odluku nekoliko minuta.

Luka Modrić igrao je do 68. minute kada ga je zamijenio Valverde.