Zubac ponovno odličan, Bogdanovićev Jazz poražen

Košarka 8. stu 20218:17 > 8:30 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu

LA Clippersi su sinoć na svom terenu sa 120:106 pobijedili Charlotte Hornetse, a Ivica Zubac je za svoju momčad upisao 14 poena.

Ivica Zubac upisao je još jedan double-double. Za 28 minuta ubacio je 14 poena i imao 11 skokova te 2 blokade, a sve uz šut 3/3.

Utah Jazz u kojem igra Bojan Bogdanović poražen je od Orlando Magica 107:100. Bogdanović je za 32 minute upisao 13 poena uz četiri skoka i asistenciju. Šut mu je bio 4/13, a za trice je imao 1/5.  Jazzersi su tako prvi puta ove sezone spojili dva poraza, nakon što su u subotu izgubili od Miami Heata 115-118.

Cleveland Cavaliersi pobijedili su New York Knickse 109:126. Ricky Rubio je ubacio 37 poena, što mu je rekord NBA karijere, te imao 10 skokova i 3 asistencije, a kod New Yorka najefikasniji je bio Julius Randle sa 17 poena uz po 7 skokova i asistencija.

Golden State Warriorsi nadigrali su Houston Rocketse 120:107.

“Još od prošle godine napravili smo puno dobrih povratka i znamo da nikad nije gotovo,” rekao je Zubac.

“Međutim, moramo biti bolji na početku nije lako nadoknaditi 15, 20 poena zaostatka. Potrebno je puno energije,” dodao je.

“Ključ pobjede je bila naša obrana”, istaknuo je trener Clippersa Tyronn Lue.

“Mislim da se naša obrana stvarno podigla, naša tjelesnost, naša koncentracija je bila je puno bolja. Mislio sam da je naš fokus u prvom poluvremenu, fizički, bio prilično loš.”

U suparničkim redovima najefikasniji su bili LaMelo Ball i Miles Bridges sa po 21 poenom

Kod domaćina Cole Anthony je odigrao sjajnu utakmicu sa 33 koša, dok je Wendell Carter ubacio 22 poena uz 15 skokova i šest asistencija. Kod gostiju najefikasniji su bili Rudy Gobert i Donovan Mitchell sa po 21 poenom.

Aktualni NBA prvaci Milwaukee Bucksa poraženi su na gostovanju kod Washington Wizardsa sa 94:101. Bila je to sedma pobjeda Wizardsa u prvih 10 susreta sezone, dok su Bucksi na skoru 4:6.

Washington je odigrao odličnu obranu, ograničivši Buckse na 39 posto šuta.

“Otežali smo im, osjećam se kao da smo igrali utakmicu doigravanja,” kazao je Bradley Beal sa 30 koševa prvi strijelac pobjedničkog sastava. Kyle Kuzma i Montrez Harrell dodali su po 15 poena.

Kod Bucka najefikasniji je bio Giannis Antetokounmpo sa 29 poena i 18 skokova. Grayson Allen dodao je 19 poena.

Jordan Poole je zabio 25, a Stephen Curry 20 koševa za Warriorse, dok je Jae’Sean Tate predvodio Houston sa 21 košem i 10 skokova.