Zadar raskinuo s Anzulovićem: ‘Najbolje rješenje’

Hrvatska 10. svi 202211:12 > 11:13 0 komentara
Foto: KK Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaški klub Zadar raskinuo je suradnju s trenerom Vladimirom Anzulovićem. Objasnili su iz kluba i razloge za to.

Momčad Zadra zaredala je šest poraza, a to je donijelo i ljutnju među navijače.

“Zatekao sam situaciju gdje smo bili bez prvog trenera, što je izuzetno neugodno, nikad tako nešto nisam vidio. Bez trenera Vladimira Anzulovića ne bi ostali u ABA ligi, čekali smo njegov povratak koliko god smo mogli, međutim, ostali smo do kraja sezone bez njega. A to je moram priznati ogroman problem za momčad. Ostali na pomoćnim trenerima koji su preuzeli ulogu glavnih, zahvalan sam im jer momci rade 14-15 sati ne vide ni obitelji. Rade posao korektno kao i igrači”, rekao je sportski direktor Zvonimir Ridl, prenosi Slobodna Dalmacija.

“Ne možemo izbjeći i staviti pod tepih objektivne probleme, u svojih 35 godina bavljenja košarkom nikad nisam imao problema s policijom. Bio sam u šoku kad sam vidio policiju u klubu, to ostavlja traga na momke, razni pozivi i što sve ne! Što se tiče šest utakmica zadnjih išli smo uvjetno na spuštanje forme, željeli dati prostora mladima. Protiv Cibone smo branili plus 28 što je bio i teret za momčad, ali smo uspjeli. Poslije toga dogodile su se i neke ozljede, prije toga do kraja sezone ostali bez Domagoja Vukovića koji je važan u rotaciji, jednu bez Pavla Marinkovića i Justina Cartera. A to je, puno jer nismo uspjeli prije dolaska mene kada je Anzulović tražio „combo guarda” što je bilo odobreno pa stornirano, a u tome vidim kao ogroman problem.”

Rekao je i kako se treninzima vratio Carter. Direktor kluba Željko Žilavec objasnio je situaciju s trenerom Anzulovićem. Priznao je i da Zadar ima dugovanja prema igračima.

“Radimo na tome da se situacija sanira što prije, optimist sam i mislim da ćemo taj dio vrlo brzo realizirati, tako da bi mogli u završnicu ući s  puno većim zadovoljstvom i motivima i vjerom u kraj sezone. Dugovanja prema igračima su dvije rate, nije dobro, ali u HT Premijer ligi ima kašnjenja i dvije i tri rate, ali se ne diže toliko negativa, U nas odmah kao na giljotinu. Želimo biti transparentni, igračima želim da nam vjeruju.  Mislim da će biti dobro.”

Srđan Helbich je prvi trener. Zbog Anzulovićevih zdravstvenih razloga morali smo to privesti kraju i dogovorili se da više ne može sjediti na klupi. S obzirom na to da je ovo stresno, a i na njegov karakter, ovo je bilo najbolje moguće rješenje.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!