Klubovi se povlače iz VTB lige: Postoje važnije stvari

Košarka 25. velj 202217:44 > 17:46 0 komentara
Maksim Konstantinov via Guliver Image

Sportski svijet oštro osuđuje rusku invaziju na Ukrajinu, a najnoviji potez je povukao i poljski košarkaški klub Zielona Gora.

Košarkaši Żalgiris Kaunasa već je najavio da ove sezone Eurolige neće igrati protiv CSKA, UNICS-a i Zenita, dok je najbolji klub u Estoniji Kalev Tallinn odlučio se povući iz ruske VTB lige. Sada je ovaj važan korak poduzeo i poljski klub Zielona Gora.

“Zahvaljujemo se VTB ligi na tri godine sportskog natjecanja na najvišoj razini. Trenutno postoje stvari važnije od košarke. Protiv smo nasilja i rata. Obustavljamo nastupe u ovom natjecanju”, priopćeno je.

VTB liga jedno je od najozbiljnijih košarkaških natjecanja u Europi i u njoj nastupaju momčadi iz država Istočne Europe – Rusije, Estonije, Bjelorusije, Kazahstana i Poljske, a u prošlosti i iz Ukrajine.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!