Tvrđava pala u ruke Banjalučana

Košarka 22. svi 202211:01 > 11:01
Sport Klub

Sastav 3x3 Prointer Inving iz Banja Luke pobjednik je PRO 3x3 Toura u Šibeniku koji se ovog vikenda održao na Tvrđavi sv. Mihovila...

Dva dana spektakularne košarke 3×3 u Šibeniku okončana su dramatičnim finalom u kojemu je 3×3 Prointer Inving 21:19 pobijedio Skradin Aurum Sky, momčad sastavljenu mahom od dojučerašnjih hrvatskih reprezentativaca.

Te dvije momčadi sastale su se i u grupnoj fazi kada je slavio Skradin gotovo identičnim rezultatom (21:18), no u finalu su se radovali gosti.

Prointer je vodio većim dijelom susreta, no Skradin se vratio i izjednačio na 19:19, čak je imao i par šuteva za pobjedu, da bi na koncu Aleksandar Ivetić realizirao dva slobodna bacanja za trijumf.

Ipak, prvo ime pobjedničkog sastava apsolutno je tijekom cijelog turnira bio dvadesetogodišnji Stefan Milošević koji je odigrao briljantno, posebno se istaknuvši velikim brojem pogođenih trica.

Osim Miloševića i Ivetića, za Prointer su igrali još Aleksandar Radukić i Nikša Milunović, koji je propustio prvu utakmicu skupine u petak jer je zapeo u prometu na putu prema Šibeniku. Za Skradin su nastupali Ivan Rašetina, Stanko Kujundžić, Željko Jović i Mario Rajčić.

U četvrtfinalu Prointer je izbacio pobjednika iz Dubrovnika Pharma Classic (22:12) koji je bio oslabljen neigranjem ozlijeđenog najboljeg igrača Deana Popovića, dok je u polufinalu bio bolji od Gurugrama 3BL, prave međunarodne momčadi s Amerikancem, Kanađaninom, Slovencem i igračem iz BiH.

Skradin je pak u nokaut fazi eliminirao crnogorski G-Unit 18:13 i nove hrvatske reprezentativce okupljene pod imenom Crne guje (Gunjina, Jacović, Krstanović i Vrgoč) 21:17.

Program su završnog dana upotpunile revijalne utakmice djevojčica iz ŽKK Vodice i Akademije Anđe Jelavić te seniorki Šibenika, kao i natjecanja u tricama za gledatelje i igrače.

Sljedećeg vikenda (27./28.5.) PRO 3×3 Tour seli u Zadar na Forum gdje će kao i do sada akciju pratiti Sport Klub studijskim emisijama i izravnim prijenosima.