Spektakl u Turskoj: Fener poravnao na 2:2 protiv Efesa

Turkey TBL 15. lip 201917:56 > 18:10

Ekipa Fenerbahčea savladala je Anadolu Efes u četvrtom susretu finalne serije turskog playoffa rezultatom 82:73. Sada je 2-2 u seriji koja se igra na četiri pobjede.

Fener je mnogo bolje otvorio četvrti susret u seriji i došao je do dvocifrene prednosti. Pred kraj prve četvrtine je bilo 25:12, ali se Efes uspio vratiti do poluvremena. Spustio se aktuelni viceprvak Europe na pet poena minusa.

Polovicom treće četvrtine Efes je imao i pet poena razlike (48:53), ali je uslijedila serija Fenerbahčea 11:0. Tim Željka Obradovića je odlično igrao i u četvrtoj četvrtini. U samoj završnici je briljirao Melih Mahmoutoglu koji je sa osam uzastopnih poena prelomio utakmicu.

Mahmoutoglu je susret završio sa 12 poena, Ahmet Duverioglu je imao isto toliko, dok su najefikasniji bili Kostas Sloukas sa 16 i Nicolo Melli sa 19 poena.

Za Efes nije igrao Kruno Simon zbog odluke trenera jer samo pet stranaca smije biti u zapisniku.

Peti susret finalne serije u turskom playoffu je u ponedjeljak u dvorani Sinan Erdem. Domaćin je Efes, utakmica počinje od 19 sati uz izravan prijenos na SK3.