Eskišehir odustao od lige, Bahcesehir novi prvoligaš

Turkey TBL 16. srp 201812:23 > 12:25
Gray Mortimore/Getty Images

Zbog financijskih problema, košarkaški klub Eskišehir odustao je od natjecanja u prvoj turskoj ligi.

Iako su protekle sezone bili jedno od najugodnijih iznenađenja turskog košarkaškog prvenstva, momčad Eskišehira odustala je od natjecanja u prvoj ligi, kao i u FIBA-inoj Ligi prvaka.

Momčad je protekle sezone sjajno vodio španjolski stručnjak Josep Berrocal, a neki od važnijih igrača bili su Billy Baron, Jeff Ayres, Vjačeslav Kravtsov. Baron je već pronašao novi klub, u novoj sezoni igrati će za člana ABA lige, Crvenu Zvezdu.

Umjesto Eskišehira, u prvoj turskoj ligi igrati će Bahcesehir koji je završio na trećem mjestu u proteklom prvenstvu turske druge lige. U klubu su oduševljeni prelaskom u viši rang natjecanja.

Dolazimo tamo gdje zaslužujemo biti, vjerujem da ćemo mnogo dobroga donijeti prvoligaškoj obitelji,” kazao je predsjednik kluba Huseyin Yucel.

U međuvremenu, klub je već osigurao nekoliko važnih pojačanja, stigli su Emir Preldžić, Chris Babb, Marcus Slaughter i Jordan Theodore.