Vidjeli ste svojim očima: Tofaš potopio nemoćan Efes!

Turkey TBL 27. svi 201819:16 > 19:17
Boris Streubel/Bongarts/Getty Images

Košarkaši Tofaša poveli su u polufinalnoj seriji turskog doigravanja protiv Efesa, u prvoj utakmici slavili su rezultatom 91:63.

Ekipa Tofaša je mnogo bolje obrambeno započela utakmicu protiv Efesa, zatvorila je dva najefikasnija igrača protivnika, Weemsa i McColluma.

Njih dvojica su zajedno u prvom poluvremenu postigli samo šest poena, a Tofaš je uz to vrlo dobro šutirao za tricu.

Tako je momčad iz Burse na poluvremenu imala osam poena prednosti, a nakon velikog odmora nastavili su s još boljom obranom i solidnim šutem za tri.

Tofaš je napravio seriju 13-0 u poveo 25 razlike, te je već na polovici treće dionice utakmica bila riješena. Do kraja su i jedan i drugi trener davali priliku turskim igračima, koji rijetko igraju.

Najbolji kod pobjednika bio je Crocker sa 16 poena, Mejia je dodao 12, dok su se u redovima Efesa istakli Krunoslav Simon sa 13 poena te Dunston i Weems sa po 12.

Druga utakmica na programu je u utorak od 19 sati i 45 minuta, uz izravan prijenos na Sportklubu HD.