VIDJELI SMO Wilbekin promašio pobjedu,Efes u polufinalu

Turkey TBL 24. svi 201821:58 > 22:00
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkaši Efesa pobijedili su Darušafaku u gostima 79:78 i sa 2-0 u pobjedama plasirali su se u polufinale doigravanja turske Superlige. Utakmicu ste mogli gledati u programu Sportkluba 1 uz komentar Vlade Radičevića.

Efes je odlično otvorio utakmicu i brzo je stigao do dvoznamenkaste prednosti, dok je Darušafaka vrlo teško nalazila rješenja i u napadu i u obrani. Scottie Wilbekin je uglavnom bio zatvoren da bi se polovinom druge četvrtine situacija na terenu promijenila.

Darušafaka je imala nekoliko dobrih ubačaja, pa su od minus 19 smanjili na minus 10 te su u drugo poluvrijeme ušli s odličnim psihološkim momentumom.

To se vidjelo i u nastavku kad su izabranici Davida Blatta igrali mnogo slobodnije pa su čak i poveli. Efes je reagirao preko Sonnyja Weemsa koji je bio vrlo raspoložen u ovoj utakmici, a konačno su proradili i McColum te Krunoslav Simon.

Fantastična igra Wilbekina u četvrtom dijelu utakmice, u kojem je ubacio 12 poena, održavala je Darušafaku na životu te se ušlo u neizvjesnu završnicu. Osamnaest sekundi prije kraja Weems je pogodio važne bodove nakon ulaza i tada je postavio konačan rezultat 79:78. Domaćin je tada propustio faulirati Weemsa, a imala je čak dva mala prekršaja. U posljednjem napadu Wilbekin je imao loptu, ali nije mogao vidjeti obruč pa je MVP Eurokupa promašio pretežak šut za tri.

Wilbekin je bio i najefikasniji na ovoj utakmici sa 29 poena, kod Efesa Weems je ubacio 24. U polufinalu će Efes igrati sa Tofašom, koji je u spektakularnoj završnici izbacio Eškišehir.