Turci odigrali jednu od najduljih utakmica u povijesti

Turkey TBL 11. lis 20209:07 > 9:20
Lintao Zhang / Staff

Subota je u turskom košarkaškom prvenstvu ponudila nešto što se zaista rijetko viđa na sportskim borilištima.

Dvoboj Pinar Karšiyake i Petkima u sklopu trećeg kola turskog košarkaškog prvenstva koje redovito pratimo u programu Sport Kluba ponudilo je podosta drame, no najmanje na samom terenu.

Momčad Karšiyake je i prije susreta figurirala kao veliki favorit što su na koncu i potvrdili uvjerljivom pobjedom (97:80). Međutim, dvoboj je bio fascinantan zbog jednog sasvim drugog razloga – duljine trajanja. Utakmica je, naime, službeno započela u 16:30 sati, no trenutak prije nego će glavni sudac podbaciti loptu došlo je do kvara na semaforu. Popravak, uvjetno rečeno, potrajao je 25 minuta. No, u iduća dva i pol sata dogodio se čitav niz kvarova koji su utakmicu prolongirali na opće frustracije svih prisutnih. Konačan kvar dogodio se kod rezultata 42:22 sredinom druge četvrtine, otprilike dva sata i 45 minuta nakon što je utakmica službeno započela. U tom trenutku vjerojatno je nešto prelomilo u organizatorima, pronađeni su novi kablovi za semafor čija je promjena potrajala oko 40 minuta. Konačno, utakmica je nastavljena oko 20 sati, a završena četrdeset i pet minuta kasnije. Dvoboj je sveukupno trajao gotovo četiri i pol sata.

Svakako jedno bizarno poslijepodne u Izmiru. Ako je dodatno interesantno, Tony Taylor je predvodio pobjedničku momčad s 23 poena.