Srbija ima dva euroligaša, Partizan dobio pozivnicu

Euroleague 16. lip 202213:30 > 13:31 0 komentara
ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Košarkaški klub Partizan, zajedno s Valencijom, i službeno je dobio "specijalnu pozivnicu" i u sezoni 2022/23. sudjelovat će u Euroligi, potvrđeno je u četvrtak na sastanku Boarda elitnog natjecanja. Sastav iz Humske se u najjače europsko klupsko nadmetanje vraća poslije osam sezona...

“Crno-beli” i španjolski predstavnik jedini su aplicirali za „wildcard“ i klubovi suvlasnici natjecanja, ukupno njih 11 (Real Madrid, Barcelona, Baskonia, Anadolu Efes, Fenerbahče, Olympiakos, Panathinaikos, Olimpia Milano, Maccabi, Žalgiris i CSKA), glasanjem su prihvatili prijedlog boarda Eurolige te Partizanu i Valenciji otvorili vrata društva najboljih.

Prije nego što je sudbina spomenutih klubova došla na dnevni red, suvlasnici Eurolige su većinom glasova odlučili isključiti ruske predstavnike CSKA i Zenit iz St. Peterburga.

Dakle, poznato je svih 18 sudionika elitnog klupskog natjecanja za sezonu 2022/23. – deset sa suvlasničkim udjelom (Real Madrid, Barcelona, Baskonia, Anadolu Efes, Fenerbahče, Olympiakos, Olimpia Milano, Panathinaikos, Maccabi i Žalgiris), tri s dugogodišnjom licencom (Bayern, Alba i Asvel), osvajač Eurokupa Virtus iz Bologne, prošlogodišnji osvajač spomenutog natjecanja Monaco koji je plasmanom u playoff zadržao mjesto u Euroligi, Crvena zvezda kao prvak ABA lige (također s pozivnicom), Partizan i Valencia.

Beograd je dva euroligaša imao i u sezoni 2013./14.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!