Splićani su u finalu Kupa nakon 17 godina

Hrvatska 10. velj 202120:20 > 20:22

Košarkaši Splita izborili su finale Kupa Krešimira Ćosića svladavši na svojim Gripama zagrebački Furnir s 95:83.

Splićani su u finalu Kupa nakon 17 godina, a već u prvoj četvrtini stekli su prednost od 30:20, koja je do poluvremena narasla na 17 razlike.

Luka Babić (16) i Pavle Marčinković (15) predvodili su Žute, a Luka Pandurić s 21 košem goste.

Furnir, u ranijim sezonama poznat kao Dubrava, polufinale izborio nakon dvadeset godina posta, a treći put ukupno. Splićani su posljednji trofej osvojili prije 17 godina, 2004. godine u Zadru protiv Zadra košem današnjeg kapetana Roka Ukića u zadnjoj sekundi utakmice.

U drugom polufinalu večeras se sastaju Zadar i Cibona.
O pobjedniku Kupa ove godine odlučivati će se u Omišu, u Gradskoj sportskoj dvorani ‘Ribnjak’, u subotu, 13. veljače.