Skroman nastup Zupca u porazu Clippersa

Košarka 9. velj 20228:06 > 8:10 0 komentara
AP Photo/Ringo H.W. Chiu via Guliver

Košarkaši Los Angeles Clippersa poraženi su na gostovanju kod Memphis Grizzliesa sa 109:135, a hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za goste zabio tek dva koša uz sedam skokova.

Domaćin je već nakon prve četvrtine imao 11 koševa prednosti, na poluvremenu je ona iznosila + 15 (70:55), a na koncu treće dionice velikih 30 razlike (104-74).

Memphis su do 38. pobjede predvodili Ja Morant sa 30 koševa i sedam skokova, te Jaren Jackson sa 26 koševa i 11 skokova.

Kod Clippersa najefikasniji su bili Isiah Hartenstein sa 19 koševa i sedam skokova, te Norman Powell sa 16 poena. Zubac je na parketu FedExForum proveo 14 minuta postigavši dva poena s linije slobodnih bacanja, te dodao sedam skokova i asistenciju.

“Načinili smo previše pogrešaka da bi dobili ovaj susret. Imali smo čak 17 izgubljenih lopti i 15 skokova manje,” kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Memphis se trenutačno nalazi natrećem mjestu Zapada sa skorom 38-18, dok su Clippersi na osmom mjestu sa 27 pobjeda i 29 poraza.

Na vrhu Zapadne konferencije je Phoenix (44-10), a ispred Memphisa je i Golden State (41-13).