Mulaomerović umjesto Mršića?

Košarka 19. sij 202217:15 > 17:23 1 komentar
Elyxandro Cegarra Panoramic

Veljko Mršić je trebao nakon Splita odstupiti. Sve ostalo je bilo samo produljenje agonije.

Veljko Mršić više nije izbornik! Dalo se naslutiti prije dva dana kada smo objavili informaciju da će trenersku karijeru nastaviti u Španjolskoj, gdje će preuzeti Breogan, klub koji se natječe u španjolskom prvenstvu.

Nakon neuspjeha u Splitu, gdje se Hrvatska nije plasirala na Olimpijske igre u zraku je ostalo pitanje – tko će biti izbornik košarkaške reprezentacije. Mršić je mogao ostati pod određenim okolnostima, ali stvari su u ruke preuzeli Stojko Vranković i Dino Rađa. Naime, pitanje stranog igrača se provlačilo. No, ono što je želio Veljko, nije do kraja odogovaralo vodećim ljudima HKS-a. Rađa inzistira da se dovede stranac koji će biti dosta bolji od domaćih igrača što ima logike.

Naravno, Hrvatsku je u prvom prozoru čekao težak zadatak. Utakmice protiv Slovenije u Zagrebu, te gostovanje u Finskoj. Trebala nam je barem jedna pobjeda za mir u kući. Protiv Slovenije smo odigrali solidno, no na kraju nismo uspjeli dobiti utakmicu. No, poraz protiv Finaca je stvorio probleme. Dvije strane su se poprilično udaljile, shvatio je Mršić da nema podršku kakvu je imao na početku i vjerojatno bi nakon jedne od dvije utakmicaa u veljači protiv Šveđana u slučaju poraza on bio bivši. A Veljko je to znao i shvatio je da realan i miran nastavk suradnje više nije opcija.

Naravno problemi su višegodišnji, NBA igrači ne mogu pomoći, a nemamo dovoljno kvalitete, igrača u europskim klubovima koji bi mogli garantirati prolazak na veliko natjecanje. Tako da se izbornici izmjenjuju, a mi smo stalno na početku.

Damir Mulaomerović, pomoćnik Veljka Mršića i nekadašnji hrvatski reprezentativac je jedna od opcija za klupu naše reprezentacije. Spominje se uvijek i Repeša. I sada će se ponovno dosta imena izvrtjeti u medijima.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare