Mršić za SK: Skupina je teška, ali idemo po prolaz

Reprezentacija 31. kol 202115:32 > 15:34

Izbornik hrvatske košarkaške reprezentacije Veljko Mršić za Sport Klub je komentirao skupinu koju je Hrvatska izvukla u kvalifikacijama za Svjetsko Prvenstvo 2023. godine

Hrvatska će igrati u skupini sa Slovenijom, Finskom i Švedskom. Tri ekipe idu dalje i prolazak u drugi krug ne bi smio doći u pitanje.

Našem Marinu Mrduljašu izbornik Mršić rekao je prve dojmove nakon ždrijeba:

Sve su to dobre reprezentacije. Naš je prvi cilj ostvariti plasman u drugi krug. Šveđani iz zadnjeg šešira, znamo ih jako dobro, igrali smo s njima u kvalifikacijama za Euro. Međutim, idemo korak po korak i nadamo se da će igrači koji nemaju klubove brzo pronaći angažman i onda ćemo složiti reprezentaciju za prvi prozor.

Slovenija je najatraktivnija reprezentacija s Lukom Dončićem.

Vidjet ćemo kada ćemo igrati protiv Slovenije. Bilo bi najbolje kada bi otvorili s njima pa bi oni morali igrati bez Luke Dončića. Međutim, bez obzira hoće li on igrati ili ne, oni su jedna jako dobro posložena ekipa i bit će veliki izazov igrati protiv njih.”

Cijeli razgovor s Mršićem pogledajte u videoprilogu.