Mršić za N1: Ovo je bilo neminovno

Košarka 19. sij 202220:43 > 20:44 0 komentara

Mjesto izbornika hrvatske košarkaške reprezentacije ostalo je upražnjeno nakon što je došlo do prekida suradnje između HKS-a i Veljka Mršića.

Veljko Mršić više nije izbornik hrvatske reprezentacije. Pomalo neočekivana vijest, ali Mršić je objasnio razloge.

“Nažalost, došlo je do prekida suradnje prije tog Europskog prvenstva koje je bilo glavni cilj, no eto zbog pandemije i svega ovoga moj mandat je produžen. Nedavno je došlo do kontakta sa Breoganom, agent me nazvao i pitao jesam li zainteresiran. Bilo je nekakvog nezadovoljstva u HKS-u, ali naša suradnja je bila dobra. Uvijek ima nekih iskrica, ali to je normalno. U zadnje vrijeme je i prema njima bio pritisak pojedinih ljudi, tako da ovo je bilo neminovno.”

Zamjerate li nešto sebi, jeste li mogli bolje?

“Uvijek se moglo bolje, ali ova pravila FIBA-e, Eurolige i NBA, kontinuirano nam fali šest do deset najboljih igrača, teško je sve to nadoknaditi. Klubovi su nam u lošoj situaciji, ne igraju se međunarodna natjecanja. Igrali su igrači iz hrvatske lige, to je bilo dobro i uvijek nam je falilo malo do pobjeda. Ukoliko se svi držimo za isti štap, onda imamo šanse napraviti nešto. Ukoliko toga nema, onda se to sve multiplicira.”

Ponovno ste u ACB ligi, velika je to čast?

“Velika je čast ući u takvu ligu, pojavila se ta prilika, klub dobro stoji. Ekipa je uigrana, ima dobru kemiju, ima težak raspored, ali imaju dosta bodovnih zaliha. Glavni cilj je opstanak u ligi, idemo korak po korak, znam neke igrače.”

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!