Dončić: Ne znam što bih rekao na tu izjavu Žižića

Košarka 28. lip 202216:50 > 16:52 0 komentara
Sport Klub

U četvrtak od 20.15 sati na Sport Klubu 3 čeka nas košarkaški spektakl iz Stožica i utakmica Slovenije i Hrvatske u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Slovenija predvođena Lukom Dončićem i Goranom Dragićem u subotu je bila uvjerljiva u Trstu protiv Italije 90:71. Upravo taj dvojac najavio je i dvoboj s Hrvatskom u Stožicama.

“Lijepo se vratiti, kemija je ista kao i prije pet godina. Istina je da sam malo stariji. Treninzi su malo teži, ali bit će ok”, najavio je povratnik Dragić, dok je Dončić dodao:

“Stvarno je lijepo opet biti u reprezentaciji. Kemija je super.”

Potom su se okrenuli najavi utakmice s Hrvatskom.

“Igramo pred puno dvoranom koja je uz to, bit će spektakl. Zahvaljujem se svima koji su kupili ulaznicu. Znam da će gotovo cijela Slovenija pratiti, to je čast”, rekao je Dončić.

“Luka je sve rekao, jedva čekamo utakmicu. Spremamo se, znamo koliko je važno, idemo pobijediti”, dodao je Dragić pa objasnio zašto se vratio nakon pet godina u reprezentaciju.

“Fiba je promijenila kvalifikacije, pa nije bilo moguće ni igrati. Inače, dečki Rašo Nesterović, Luka Dončić, Zoran Dragić, htjeli su da se oprostim pred domaćim navijačima. Rašo me općenito uvjerio. Bio sam za, pa ne i onda opet za. Da budem iskren, ni sam ne znam kako se to dogodilo. Drago mi je što sam se vratio i veselim se ovoj utakmici. Imam već 36 godina, iza sebe imam puno mečeva, nema tereta, lopta je okrugla. Sve što mogu reći je da ću dati 100 posto od sebe.”

Ante Žižić je komentirao da zvijezda Dallasa nije najbolji obrambeni igrač.

“Ne znam što bih rekao na to. Imam druge motive. Ne pratim što se priča po medijima, to me ne motivira”, rekao je Dončić koji se dotaknuo i kritičara.

“I ja sam dosta star. Da slušam kritičare, zabrinuo bih se, pa ih ne slušam i ne zanima me. Slušam one koje želim.”

Slovenija je na omjeru 2-2, dok je Hrvatska na 1-3

“Obje momčadi trebaju pobjedu. Hrvatska je po imenima dobra, igrat će Hezonja, kao i Zubac i Bogdanović koji igraju NBA ligu. Momčad pobjeđuje, a ne pojedinci. Nećemo ih dati, igrat ćemo kod kuće, učinit ćemo sve da budemo pravi”, rekao je Dragić.

“Imaju jako dobru momčad, ova trojica su jako opasna. Pogotovo Bogdanović, vođa ove momčadi. Bio sam iznenađen kada sam igrao protiv njega da ga više ne koriste. Mislim da će fokus biti na njemu”, dodao je Dončić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!