Bralić: Teško je igrati brže u dvorani bez klime

Košarka 18. lip 202122:59 > 23:01 0 komentara
Stipe Bralić
Stipe Bralić/Šibenski portal

Hrvatske košarkašice s dva poraza su otvorile Eurobasket pa će utakmicu u nedjelju s Češkom biti odlučujuća kada je u pitanju prolazak u drugi krug natjecanja.

Čehinje, baš poput hrvatskih košarkašica, imaju dva poraza, nakon što su danas izgubile od Francuske 71:51.

Utakmica za osminu finala igra se u nedjelju od 18 sati uz prijenos na Sport Klubu.

“Teška utakmica. Držali smo se dobar dio, ali velika je snaga i moć ruske ekipe u reketu gdje su kontinuirano napadala leđima i pritiskali skokom u napadu. Pred kraj treće četvrtine su izdominirali. Imale su čak 18 napadačkih skokova. Ogroman nam je problem što su naše jedine dvije igračice s potrebnom visinom Begić i Tikvić propustile većinu priprema zbog ozljeda i jako nam je teško u takvom stanju protiv ovako iskusnih igračica kao što su Vadeeva, Glonti i Musina, koje igraju Euroligu, na visokom nivou 40 minuta držati koncentraciju u skoku. Jednostavno, u jednom trenutku su nas nadskakali, pogodili su tri vezane trice i stekli prednost koju su zadržali u zadnjoj četvrtini. Morali bi igrati puno brže, ali uvjeti u dvorani bez klime to ne omogućuju. Točno se vidi koliko je veliki hendikep što nemamo još jednu odličnu peticu”, rekao je izbornik Stipe Bralić nakon današnjeg poraza od Rusije 73:62.

Susret je prokomentirala i hrvatska reprezentativka Matea Tadić.

“Današnja utakmica i rezultat su puno bolji od onog jučerašnjeg. Naravno i protivnik je bio drugačiji, ali i naš pristup ozbiljniji. I protiv Francuske je prvo poluvrijeme, kao i danas, bilo dobro, ali jučer su nas protivnice slomile, danas nisu. Jako dobro smo se držale sve do zadnje četvrtine. Bez obzira na rezultat obavile smo dobar posao, popravili greške koje smo radile jučer. Šut nam je bolje išao u prvom poluvremenu, kasnije i ne, ali smo zato bile dobre u obrani. Njihova dominacija u visini i igri ispod koša je prevladala, ali mislim da na utakmici protiv Češke imamo velike šanse. Naš fokus je cijelo vrijeme na Češkoj jer i da smo danas pobijedili morali bismo isto ponoviti s Češkom. Dakle, ništa se ne mijenja i sve se događa s razlogom. Vjerujem u nas, dat ćemo svoj maksimum, iskoristiti našu brzinu i šut za tri poena, ali i centre jer nam se i ispod koša otvara prostor.”