‘Bilo je nervoze zbog igranja pred svojom publikom’

Košarka 18. kol 202223:22 > 23:30 0 komentara
Sportklub

Hrvatska je reprezentacija u pripremnom susretu za predstojeće utakmice pretkvalifikacija za EuroBasket 2025 te nastup na ovogodišnjem EuroBasketu u Opatiji nadigrala Mađarsku rezultatom 84:64.

Nakon uvjerljive pobjede koja je započela nešto sporijim poluvremenom, no završila dominantnim drugim izbornik Damir Mulaomerović mogao je biti zadovoljan.

“Bilo je na početku malo nervoze, nakon turnira i teških treninga, a bila je prisutna i lagana pozitivna nervoza igranja pred svojom publikom. Međutim, mislim da možemo biti zadovoljni, prije svega s drugim poluvremenom koje je bilo defanzivno puno bolje. Mađarska ima dosta pojedinaca koji su opasni na šutu za tri poena, no naše je drugo poluvrijeme izgledalo bolje, a na kraju tu je i 21 asistencija, i lopta je puno bolje išla. Imali smo i nekoliko laganih poena, na kraju smo podijelili minute, ubacili smo ciljano i Šarića da ga polako vraćamo u ritam i formu. Kruno Simon danas je igrao sasvim solidno i korektno nakon jedne duge pauze. Čestitam i svima ostalima. Mali Gnjidić jako dobar, Jaleen isto odličan… u reprezentaciji je nebitno tko koliko daje poena, tko će početi ili završiti utakmicu – najbitniji je krajnji rezultat.”

Na konferenciji za medije bio je i Lovro Gnjidić koji se u svojih 14 odigranih minuta pokazao u zaista dobrom svjetl…

“Kao što je rekao izbornik, imali smo puno više asistencija. Zbilja smo se grčili u prvom poluvremenu, no u par situacija smo uspjeli jako dobro stisnuti i natjerati ih na izgubljene lopte i mislim da smo tu napravili najveću prednost.”

Reprezentacija sutra putuje za Celje gdje će u subotu, 20. kolovoza s početkom u 20:15 odigrati prijateljsku utakmicu sa Slovenijom uz prijenos na Sport Klubu 3

Posljednja je to pripremna utakmica jer nakon toga slijede dvije pretkvalifikacijske utakmice za EuroBasket 2025 (25. kolovoza u Poljskoj i 28. kolovoza protiv Švicarske u Opatiji) i Europsko prvenstvo od 1. do 18. rujna.