Hrvatskoj bi teško i Copperfield pomogao (SK1 18:00)

Reprezentacija 22. velj 201911:49 > 11:52
FIBA

Naši košarkaši moraju dobiti Poljsku (18 sati, Varaždin, Sportklub 1) sa pet ili više razlike, Mađarska mora izgubiti od Italije, a u sljedećem kolu Poljaci ne smiju nadjačati Nizozemce. Naravno i Hrvatska mora slaviti protiv Mađarske u gostima

Kako se prodala, dobro se udala! Tako nekako izgleda i Hrvatska u kvalifikacijama za košarkaško SP u Kini. Turbulentna godina, s nekim porazima koje teško da je itko mogao i zamisliti da se mogu dogoditi. Hrvatska u 18 sati u Varaždinu  (Sportklub 1) dočekuje Poljsku, koja je nadjačala našu reprezentaciju 79:74. I to s našim NBA igračima, kojih za ovu akciju nema. Poljaci u Varaždin dolaze sa dvije pobjede više od naših košarkaša.
– Poljaci dolaze ovdje poslije pozitivnog niza pobjeda.Imamo mladu momćad, ne možemo obećati pobjedu, ali borbu do zadnjeg atoma snage svakao – rekao je kapetn Hrvoje Perić.

sportklub

Izbornik Dražen Anzulović svjestan je težine zadatka.

– U ovom trenutku su ovo najbolji igrači koje imamo. Vjerujem da ćemo odigrati najbolju utakmicu, te doći do pobjede koja nam je potrebna.

Dakle situacija je sljedeća: Korak 1. Hrvatska mora nadjačati Poljsku sa pet i više koševa razlike, a Mađarska mora izgubiti od Italije. Korak 2. Hrvatska mora slaviti protiv Mađara u gostima, a Poljska kod kuće mora izgubiti od Nizozemske, koja je izgubila sve izglede da vidi SP u Kini. Kako sada izgleda našoj reprezentaciji bi teško pomogao i David Copperfield.

Za Hrvatsku će igrati: Hrvoje Perić, Pavle Marčinković, Filip Krušlin, Toni Katić, Jakov Mustapić, Toni Nakić, Darko Planinić, Miro Bilan, Domagoj Vuković, Krešimir Ljubičić i Martin Junaković.

Ulaznice za utakmicu Hrvatska – Poljska skupine J europskih kvalifikacija za Svjetski kup prodaju se po cijeni od 30 kuna.