Hrvatska razbila Tursku u Istanbulu, briljirao Bilan

FIBA Basketball

Izabranici Veljka Mršića ostali su stopostotni u kvalifikacijama za Eurobasket

Hrvatska košarkaška reprezentacija je senzacionalno slavila u Istanbulu protiv favorizirane Turske 79:62 i nakon tri odigrana kola kvalifikacija praktički se plasirala na Eurobasket 2021.

Izabranici Veljka Mršića odigrali su sjajnu utakmicu, posebno prvo poluvrijeme gdje su imali vodstvo od čak 21 koš (45:24). Malo su Turci unijeli nemir u našu momčad u zadnjoj četvrtini kada su imali samo devet poena razlike (68:59), ali naši su to mirno uspjeli privesti kraju.

Jednu od najboljih utakmica za reprezentaciju odigrao je Miro Bilan sa 30 koševa i 12 skokova te Željko Šakić sa 17 poena, pet skokova i dvije blokade. Roko Rogić je ubacio 12 koševa, a Filip Krušlin devet uz četiri asistencije. Kod Turaka su najbolji bili Melih Mahmutoglu sa 14 koševa i Shane Larkin sa 12 poena i pet asistencija.

Naše u nedjelju čeka novi ispit, protivnik je Švedska, a matematički za plasman dalje joj treba još jedna pobjeda.