Mršić: 'Cilj nam je već sada osigurati Euro'

Reprezentacija 19. stu 202016:13 > 16:20
sportklub

Veljko Mršić i njegovi izabranici kreću uskoro na novi ciklus kvalifikacijskih susreta za Europsko košarkaško prvenstvo

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija sprema se za nastavak kvalifikacijskog ciklusa za Europsko košarkaško prvenstvo. Sve kreće u nedjelju 23. studenog kada reprezentacija putuje u Istanbul.

Shodno mjerama opreza uzrokovanih pandemijom koronavirusa sve će biti potpuno zatvoreno, a reprezentativci i članovi stručnog stožera kretat će se jedino u smjeru hotel-dvorana i dvorana-hotel.

Sve skupa je jako teško i izazovno, ali izbornik Mršić nada se pozitivnom ishodu.

„Očekujem da pružimo dobre utakmice i, s obzirom na dobar ishod prošlih prozora, cilj nam je već sada osigurati plasman na Europsko prvenstvo“, započeo je izbornik.

„No, teško je planirati. Ima dosta nepoznanica, čeka nas još jedan krug testiranja na koronavirus prije polaska, vrlo je mali broj dana priprema i tek ćemo se na licu mjesta uvjeriti u snagu suparničkih ekipa. U ovom nas ciklusu očekuju utakmice protiv Turske i Švedske i šteta da je ovakva epidemiološka situacija jer s Turcima smo, naime, trebali igrati kod kuće, pred svojom publikom. Što se samog popisa igrača tiče, čekali smo s objavom popisa dok ne prođu prvi rezultati testiranja. Srećom, tek je mali broj igrača bio pozitivan, tako da su manje-više svi koje smo željeli na listi.“

Ovdje je i popis pozvanih reprezentativaca popis reprezentativaca.